Освітньо-професійна програма «ПРОЄКТУВАННЯ, БУДІВНИЦТВО, ЗАХИСТ ТА БЕЗПЕЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ» (БЕОКІм)
Шановні абітурієнти!
В КНУБА проводиться набір на підготовку магістрів за новою унікальною освітньо-професійною програмою «ПРОЄКТУВАННЯ, БУДІВНИЦТВО, ЗАХИСТ ТА БЕЗПЕЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ» (денна, заочна, дуальна) спеціальності G19 Будівництво та цивільна інженерія.
Мета програми: підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних проєктувати, будувати, експлуатувати, захищати та реконструювати об’єкти критичної інфраструктури, з використанням сучасних технологій, матеріалів та управління ризиками в умовах багатовекторних загроз.
Тривалість навчання: 1 рік 4 місяці (90 кредитів ЄКТС)
Кваліфікація: Магістр з будівництва та цивільної інженерії.
Освітньо-професійна програма охоплює наступні тематики:
– Архітектурно-конструктивна типологія об’єктів критичної інфраструктури.
– Нормативно-правове регулювання у галузі захисту об’єктів критичної інфраструктури.
– Оптимізаційне проєктування об’ємно-планувальних і конструктивних рішень об’єктів критичної інфраструктуриз урахуванням їх вразливостей
– Проєктування захисних споруд цивільного захисту.
– Маскування та інженерні системи захисту об’єктів критичної інфраструктури.
– Організаційні, технологічні та логістичні задачі влаштування систем (споруд) інженерного захисту об’єктів критичної інфраструктури.
– Безпечна експлуатація та технічне обслуговування об’єктів критичної інфраструктури.
– Інженерне забезпечення і захист об’єктів транспортної, енергетичної та нафтогазової критичної інфраструктури.
– Проєктування систем інженерного захисту об’єктів критичної інфраструктури з урахуванням факторів ураження та специфічних навантажень.
– Методи діагностування та обстеження пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури.
Окрім того, програма включає багато інших оригінальних та практично затребуваних дисциплін (передбачена можливість вибору), знання яких є вкрай необхідними в умовах, що склалися в Україні внаслідок тривалої війни, а також будуть актуальним впродовж багатьох наступних десятиріч. Зокрема:
– Методики визначення критичності елементів об’єктів критичної інфраструктури.
– Резервні системи енергопостачання з комбінованим використанням нетрадиційних та
відновлюваних джерел енергії (НВДЕ).
– Основи проєктування систем (споруд) інженерного захисту елементів об’єктів критичної
інфраструктури за концепцією “Країна-фортеця”.
– Підходи та засоби ліквідації наслідків ушкодження критичної інфраструктури.
– Проєктування споруд інженерного захисту та спеціальні заходи із захисту атомних та теплових електростанцій, об’єктів гідроенергетики, теплоелектроцентралей, об’єктів промисловості, зв’язку та зберігання даних, морської та річкової критичної інфраструктури, газотранспортної та газовидобувної систем, а також інших об’єктів.
– Оцінка життєвого циклу споруд критичної інфраструктури та їх критеріїв сталого розвитку: економічні, екологічні та
соціальні показники проектів.
Про освітню програму
Україна має нагальну потребу в фахівцях з проєктування і будівництва захисту та безпечної експлуатації об’єктів критичної інфраструктури.
Вступаючи у магістратуру за освітньо-професійною програмою «ПРОЄКТУВАННЯ, БУДІВНИЦТВО, ЗАХИСТ ТА БЕЗПЕЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ» Ви долучаєтеся до нової генерації інженерів, здатних ефективно проєктувати, забезпечувати інженерний захист та безпечну експлуатацію об’єктів критичної інфраструктури України!